fbpx

Kamerzysta ślubny (Śląsk) - o czym jeszcze powinniście wiedzieć?

W poprzednim artykule pisałem wam o wskazówkach dotyczących organizacji wesela. W tym wpisie natomiast postanowiłem poruszyć temat kilku najważniejszych informacji dotyczących mojej branży. Chcę w ten sposób rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości i odpowiedzieć na poszczególne pytania. Stwierdziłem, że ujmę wszystko w jednym miejscu, abyście nie musieli szukać informacji na kilku stronach jednocześnie.

Kiedy powinniście rozpocząć poszukiwania filmowca ślubnego?

Wszystko zależy od renomy i jakości filmów, które wykonuje kamerzysta na wesele ze Śląska i okolic. Terminy mogą być naprawdę różne, u jednego traficie tak, że już za miesiąc wykona usługę, u innego za pół roku lub rok.

Do mnie natomiast najlepiej zapisywać się minimum rok przed rozpoczęciem wesela. Czasem może zdarzyć się, że termin będą dłuższe. Zdarza się, że niekiedy mam zapisany kalendarz na najbliższe 2 lata. Z tego też względu nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę.

Poza tym, kto wykona Wam tak fajne filmy, jak nie ja? 🙂

Kamerzysta na wesele w Katowicach — gdzie świadczę usługi?

Kamerzysta na wesele w Katowicach — gdzie świadczę usługi?
Nie każdy kamerzysta jest skory do dalekich podróży. Ja wychodzę z założenia, że ślub to moment, który jest wart przejechania każdej ilości kilometrów, by uwiecznić tak piękne chwile.

No ale właśnie, gdzie najczęściej świadczę usługi jako kamerzysta na wesele? Katowice, to miasto, w którym bywam najczęściej, kolejnym są Gliwice, Chorzów, Zabrze i miasta ościenne i te położone dalej, jak Częstochowa.

Jako filmowiec ślubny ze Śląska nie jest mi straszny żaden wyjazd, dotyczy to również zlecenie poza tym województwem.

Filmy ślubne — dlaczego warto?

Nie raz się spotkałem z pytaniem, czy w ogóle warto filmować ślub. Muszę przyznać, że pytanie to w żaden sposób mnie nie zaskoczyło. Dlaczego?

Wiele Młodych Par uważa, że kamerzysta na wesele będzie kręcić filmy z wesela, które w zasadzie będą trwać tyle, co cała impreza. Nic z tych rzeczy! Takiego filmu nie dałoby się w ogóle oglądać — znaczy, może i by się dało, tylko kto by przy nim nie zasnął? 😉

Dlatego też konstruuję dynamiczne firmy, bardzo fajnie skomponowane i wykadrowane. Tworzę je w 3 kategoriach czasowych (15, 30 i 60-minutowe). Dzięki temu są one bardziej profesjonalne, żywe, szybkie i energiczne. No i oczywiście wspaniale się je ogląda.

Nie wierzycie? Sprawdźcie moje fajne filmy ślubne i przekonajcie się na własne oczy!

Z odpowiednio dobraną muzyką wyglądają rodem jak z najlepszych światowych teledysków!

Okiem kamerzysty ślubnego z Katowic — czy plener to dobre rozwiązanie na film?

No, ale jak to, przecież to oczywiste, że filmy ślubne w plenerze to wspaniały pomysł!

No tak, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też poruszam ten wątek właśnie w tym wpisie. 🙂

Jako kamerzysta weselny z Katowic uważam, że sesja w plenerze to idealne rozwiązanie dla KAŻDEJ Młodej Pary. Mimo tego, że Śląsk jest dość bardzo zurbanizowanym województwem, z pewnością wspólnie znajdziemy ciekawe rozwiązanie właśnie na taką sesję.

Co równie ważne — pogoda na to wydarzenie może być dowolna. Oczywiście, najlepiej, jak świeci słońce, choć inne warunki pogodowe, przy dobrej obróbce filmu także dają niesamowite efekty!

Jak pracuję w dniu wesela?

Jestem z Wami przez cały dzień! Nie przyjeżdżam wyłącznie na imprezę. Filmy zaczynam kręcić jeszcze przed wejściem do kościoła.

Aby wszystko wyglądało jak najlepiej, preferuję rozpoczęcie nagrywek już w momencie przygotowań Pary Młodej. Co mam dokładnie na myśli? Już tłumaczę:

  • uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest nagranie ciekawych ujęć dronem w Waszym miejscu zamieszkania lub w miejscu przygotowań,
  • następnie sesja z podróży,
  • ciekawe ujęcia z kościoła (oczywiście z jego wnętrza, jak i z zewnętrznej strony),
  • a na końcu impreza!

Oczywiście wszystko jest do uzgodnienia, to Wasze wesele i Wasz wybór. 🙂

Dodam również, że posiadam wszystkie uprawienia do kamerowania na terenie kościoła (pozwolenie dotyczy całego sprzętu, w tym również drona).

Czy nasza współpraca kończy się tuż po zakończeniu wesela?

Oczywiście, że nie. Przecież muszę wysłać Wam wszystkie filmy! Z profesjonalną obróbką niestety schodzi dużo czasu, z tego też względu będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość.

Gotowe filmy prześlę Wam w ciągu 90 dni. Niemniej, zawsze staram się oddać filmy szybciej. Aczkolwiek, nie zawsze pozwala na to sytuacja, dlatego wolę już na samym starcie podać nieco dłuższy czas oczekiwania, przy którym wiem, że z pewnością się wyrobię.

Jeżeli macie więcej pytań, zapraszam Was do zapoznania się z artykułem 20 najczęściej zadawanych pytań kamerzyście ślubnemu.

Liczę, że przez ten artykuł jednoznacznie stwierdziliście, że znaleźliście fajnego kamerzystę weselnego ze Śląska! Umówmy się na rozmowę i dopnijmy wszystkie szczegóły. Opowiem Waszą historię pięknym filmem!

Sprawdź, co jeszcze może Ci pomóc: