fbpx

Świece dymne na weselu — czy warto wziąć je pod uwagę?


Wesele jest wydarzeniem bardzo urokliwym. Co do zasady, ma się je w końcu raz w życiu. Z tego też względu warto zapewnić odpowiednie atrakcje na wesele. Jednym z ciekawszych rozwiązań są właśnie świece dymne, race oraz (znacznie rzadziej spotykane) kule dumne. Z każdego z tych bajerów wydobywa się dowolnie wybrany uprzednio kolor dymu, co robi naprawdę ogromne wrażenie. Z łatwością mogę stwierdzić, że efekt powstający po odpaleniu świec jest niesamowity. Rozwiązanie to bardzo dobrze wkomponowuje się w teledysk ślubny. Kamerzyści na wesele powinni znacznie częściej przypominać młodym parom o tym dodatku.

Co ciekawe, kolorystykę świec można spersonalizować pod ogólny wystrój wesela. Kolorowy dym może posłużyć jako ozdoba i (lub) jako atrakcja weselna, która z pewnością przykuje uwagę gości.

Warto również podkreślić, że świece różnią się w zależności od producenta gęstością dymu, kolorem (jego nasyceniem) oraz długością palenia się. Powinniście wziąć te elementy pod uwagę podczas zakupu, by na sam koniec się nie zdziwić!

Zapraszam na film ślubny. Śląsk jest miejscem, w którym ilość ciekawych lokalizacji jest wręcz nieograniczona!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru świec dymnych?

Świece dymne to materiały pirotechniczne, łatwo palne, niemniej są to stosunkowo bezpieczne dodatki. Wybór odpowiednich świec w głównej mierze zależy od sklepu, w którym zamierzacie je kupić. Nie jest to wybitnie drogi element dekoracyjny, aczkolwiek, nie ma sensu iść po kosztach. Bezpieczeństwo to jedno, a efekt to drugie.

Ciekawych rozwiązań możecie poszukać w różnych hurtowniach, które zajmują się sprzedażą detaliczną tychże akcesoriów. Przy wyborze sklepu/hurtowni zwróćcie uwagę, czy firma posiada niezbędne atesty i certyfikaty na owe produkty.

Możecie wybrać sposób odpalenia świecy. Niektóre z nich posiadają lont (w tym przypadku powinniście ustawić świecę na podłożu, które się nie zapali i najzwyczajniej w świecie odejść kilka metrów). Inne natomiast zaczynają się dymić po wyciągnięciu zawleczki lub potarciu o specjalną pocierkę. Wybór zależy od was.

Kiedy najlepiej korzystać ze świec dymnych i rac?

Najciekawszy efekt uzyskacie za dnia. Prawdę mówiąc, pogoda w tej sytuacji nie będzie mieć większego znaczenia. W nocy natomiast jako filmowiec ślubny polecam race, ponieważ prócz dymu same z siebie się świecą. Ponadto zawsze można dodać do nich oświetlenie, np. z samochodów stojących z tyłu. Pomysłów jest naprawdę wiele!

Potrzebujecie indywidualnej porady? Napiszcie już dziś!

Sprawdźcie również: