fbpx

9 wskazówek o tym, jak i kiedy wybrać zespół muzyczny na wesele


Bez muzyki nie ma zabawy! W szczególności ów stwierdzenie dotyczy wesela i hucznych imprez. W tym artykule postanowiłem pokrótce podpowiedzieć Wam, na co powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru kapeli muzycznej.

Czas — kluczowa kwestia

Poszukiwanie orkiestry weselnej powinniście zacząć już na samym początku planowania imprezy. Wiele grup muzycznych posiada w regionie dużą renomę, przez co szukanie tej NAJLEPSZEJ na sam koniec może być nielada wyzwaniem.

Rozchwytywane zespoły muzyczne mogą mieć rozpisany grafik nawet o pół roku do przodu (jak nie dłużej!).

Zatem od czego zacząć?

Przed ustaleniem konkretnego terminu wesela, wpierw obdzwońcie wszystkich kontrahentów (zespołu weselnego, fajnego kamerzysty, pięknej sali i fotografa).
Zapytajcie o wolne terminy. Wszystko dokładnie zapisujcie. Po zebraniu informacji spróbujcie negocjować, jeżeli akurat jeden z nich może nie dopasować swoich usług do całej reszty.

Poczytajcie opinie o tym, jak dany zespół weselny dogaduje się z gośćmi

Dlaczego jest to tak ważne? Przecież zespół ma zajmować się śpiewaniem, a nie rozmawianiem. No nie do końca jednak działa to w ten sposób. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wchodzenie grupy muzycznej w interakcje z publicznością (gośćmi), ponieważ powstaje wtedy znacznie milsza, a zarazem bardziej dynamiczna atmosfera na sali.

Dobrze bawiący się goście to priorytet, dlatego nie możecie o tym zapomnieć!

Zobaczcie, jak gra dany zespół

Podczas wyboru idealnego zespołu powinniście sprawdzić, jaki mają styl grania oraz co grają. Do tego przyda Wam się YouTube, TikTok i Facebook. Większość zespołów posiada swoją stronę internetową oraz fanpage, poprzez które możecie dowiedzieć się naprawdę dużo.

Zerknijcie również na opinie i komentarze. Ponadto możecie zapytać znajomych i rodzinę. Najlepszym rozwiązaniem, które w szczególności polecam, jest przeszukanie serwisu YouTube. to skarbnica wiedzy, jeżeli chodzi o zespoły weselne. To właśnie tam znajdziecie krótsze oraz dłuższe filmy o tym, jak grają grupy muzyczne i jak bawią się przy tym goście.

Macie inne pytania? Napiszcie do mnie, wspólnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości. 🙂

Zastanówcie się nad repertuarem

Repertuar to kwestia indywidualna każdej Młodej Pary. Niemniej, warto, abyście się dokładnie zastanowili nad tym, co zespół weselny ma puszczać na tym hucznym wydarzeniu. W gruncie rzeczy warto skupić się na bardzo powszechnych weselnych piosenkach (w szczególności tych disco-polo), których niby nikt nie lubi, ale każdy do nich tańczy i dziwnym trafem dobrze się przy nich bawi. 🙂

A tutaj spis kilku z nich, które, przy których najczęściej bawią się goście:
Zenek Martyniuk – „Przez Twe oczy zielone”,
Ronnie Ferrari – „Ona by tak chciała”,
Boys – „Jesteś szalona”,
Czadoman – „Ruda tańczy jak szalona”.

Oczywiście jest ich znacznie więcej, dlatego szukajcie, słuchajcie i wybierajcie!

Weselne zabawy

Jest to element nieodłączny każdej imprezy. Niemniej, w ostatnim czasie weselne zabawy stają się coraz bardziej kwestią indywidualną Młodych Par. Nie każda preferuje tego rodzaju rozrywkę. Dlatego też przed podjęciem decyzji zapytajcie zespół weselny o to, ile zabaw posiadają w swoim repertuarze oraz o to, jakie są to zabawy.

Każdy potrzebuje przerwy, zespół muzyczny również

Jest to w zupełności normalne. Każdy się męczy i każdy potrzebuje chwili wytchnienia i regeneracji. Niemniej powinniście zapytać zespół o to, jak długie ów przerwy będą. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia panującej atmosfery.

Analogicznie, im dłuższe będą przerwy, tym całe przedsięwzięcie szybciej może tracić na sile, a tego chyba nikt by nie chciał.

Sprzęt, którym dysponuje weselny zespół

Zespoły muzyczne różnią się wielkością oraz sprzętem, którym grają. Dlatego powinniście dopytać, jak duży jest zespół oraz ile urządzeń posiada. Jest to dość istotny czynnik, ponieważ nie każda sala pomieści każdy zespół.

Dodatkowo, po wynajęciu sali sprawdźcie, czy przy podeście lub specjalnie przeznaczonym miejscu dla orkiestry są gniazdka, by nie okazało się na sam koniec, że musicie na szybko skołować skądś przedłużacze. 🙂

Zespół na wesele — cena

Ceny będą różnić się od ilości członków grupy muzycznej oraz ich renomy. W zależności od miejsca, w którym będzie odbywać się wesele ów grupa dodatkowo może doliczyć sobie koszty dojazdu.

Z własnego doświadczenia wiem, że koszt wynajęcia orkiestry weselnej waha się w granicach od 3 000 do nawet 10 000 zł (i więcej).

Zespoły, które serdecznie wam polecam — są naprawdę fajne!

Z czystym sumieniem, bez owijania w bawełnę chcę polecić wam 3 zespoły, które według mnie grają naprawdę dobrze, a publika szaleje z radości! A są to: